Agent do zadań specjalnych - bambus :)

Kocyki, pościele, ręczniki i otulacie bambusowe szturmem podbiły świat dziecięcych akcesoriów. 

W tym artykule przybliżymy Wam dlaczego. Zapraszamy!

WŁÓKNO BAMBUSOWE JEST WYJĄTKOWO MIĘKKIE I DOSKONALE POCHŁANIA WILGOĆ

Włókno z bambusa posiada nietypowy przekrój, który cechują liczne mikropory, co sprawia, że powstała z niego tkanina jest niezwykle elastyczna, aksamitna i pochłania wilgoć, aż trzy razy więcej niż bawełna. Finalnie używanie np. ręczników bambusowych jest krótsze i skuteczniejsze. 

NIE GROMADZI KURZU I ROZTOCZY

Przędza bambusa wykazuje właściwości antystatyczne, dzięki czemu wszystkie tekstylia z niej wykonane są nieocenione dla alergików, astmatyków, niemowląt i osób w podeszłym wieku podatnych na choroby dróg oddechowych. 

BAMBUSOWE RĘCZNIKI ZAWSZE ŁADNIE PACHNĄ

Dzięki właściwościom bakteriobójczym i antygrzybicznym, bambus w naturalny sposób niszczy ok. 70% mikroorganizmów ze swojej powierzchni eliminując nieprzyjemne zapachy. Jest to nieocenione w małych lub słabo wentylowanych łazienkach, gdzie ręczniki zazwyczaj długo leżą wilgotne.  

IDEALNY DLA WRAŻLIWEJ SKÓRY

To fakt, tkanina bambusowa jest w 100% hipoalergiczna. Ponadto posiada właściwości kojące, więc dla każdego Wrażliwca będzie rozwiązaniem doskonałym.

SAMA NATURA

Przy uprawie bambusa nie stosuje się żadnych wspomagaczy i pestycydów ponieważ zawiera naturalną substancję antygrzybiczną i antybakteryjną chroniącą roślinę przed szkodnikami i patogenami.

TKANINA BAMBUSOWA JEST TRWAŁA

 

Po odpowiedniej obróbce łodyga bambusa daje elastyczne, miękki i jednocześnie mocne nici nieprzepuszczające promieni UV. Przy minimalnym wysiłku można ją utrzymać w dobrym stanie latami - jej bakteriobójczy charakter sprawia, że podczas prania w zaledwie 40 stopniach jest świeża i higieniczna.

I CO WAŻNE...

Jest eko. Ponieważ jest w pełni biodegradowalana ulega naturalnemu rozkładowi, a do jej produkcji nie używa się środków chemicznych.  Wszystko to sprawia, że tkanina bambusowa jest jednym z bardziej przyjaznych środowisku włókien. 

I za to go kochamy :)

Laktator- najlepszy przyjaciel mamy!!!

W okresie ciąży, kiedy to zaczynamy kompletować wyprawkę dla naszego maluszka, często nie zastanawiamy się w pierwszej kolejności nad wyborem odpowiedniego laktatora lub nawet nie bierzmy pod uwagę jego zakupu, ponieważ skupiamy się na doborze odpowiednich akcesoriów i sprzętów dla dziecka. Potrzeby każdej matki i dziecka są inne i mogą zmieniać się w całym okresie karmienia, dlatego zachęcamy jednak, aby rozeznać się wcześniej w ofercie laktatorów, ponieważ może okazać się on przydatny niedługo po ...

zobacz
Rowerki biegowe i nauka równowagi

Rowerki biegowe uczą koncentracji i rozwijają równowagę dziecka, a także sprawiają wielką frajdę dziecku w poruszaniu się dziecka po mieście, to świetna zabawa zwłaszcza gdy rodzice również lubią rower. Więc jaki rowerek wybrać i czym się kierować podczas jego zakupu, co powinniśmy wziąć pod uwagę ?

zobacz
Stary niedźwiedź mocno śpi.. Czyli jak dobrze dobrać materacyk.

Obecnie dostępnych jest wiele rodzajów materacy. Ale jaki będzie najlepszy dla spokojnego snu maluszka? Gruby? Twardy? Miękki? Z kokosem lub gryką? A może ten najdroższy? Spróbujemy pokrótce przybliżyć Wam, czym różnią się materace dostępne na rynku i na co zwrócić uwagę

zobacz