Bezpieczny świat małych odkrywców..

Bezpieczny świat małych odkrywców..

O czym powinniśmy pamiętać kiedy nasze dziecko zaczyna raczkować bądź samodzielnie chodzić? - o odpowiednim zabezpieczeniu mebli, drzwi, schodów, a także sprzętów elektronicznych. Musimy zapewnić naszemu maluchowi bezpieczeństwo na każdej płaszczyźnie.

Małe dzieci, które dopiero poznają świat, uwielbiają otwierać wszystkie szafki, szuflady oraz drzwiczki. Kuchnia dla nich nie stanowi żadnego wyjątku. Znajduje się w niej wiele niebezpiecznych sprzętów, takich jak piekarnik bądź kuchenka gazowa. Jak poradzić sobie z takim zagrożeniem?

Przy kuchence gazowej świetnym rozwiązaniem będzie plastikowa osłonka na kurki aby małe rączki nie odkręciły samodzielnie gazu. Ta osłonka nada się również jako zabezpieczenie przy kurkach piekarnika bądź pralki

Kolejnym zagrożeniem są ciężkie drzwi, które mogą zranić lub w najgorszym przypadku nawet połamać paluszki. A to, że dzieci lubią pchać rączki tam gdzie nie powinny każdy rodzic wie. Tutaj z pomocą przychodzą piankowe nakładki zabezpieczające na drzwi, chroniące przed zatrzaśnięciem. Dzięki temu nasze dzieci nie zamkną drzwi samodzielnie.

Bardzo istotne jest również odpowiednie zabezpieczenie schodów w domu. Każdy maluch jest ciekawy otoczenia w jakim się znajduje i wspinanie się na schody oraz schodzenie z nich stanowi dla niego jedną z większych atrakcji. Dlatego zachęcamy by zamontować bramki zabezpieczające. Możemy je dostosować do każdej szerokości za pomocą odpowiednich dostawek. Dzięki tym barierkom możemy uniknąć niechcianych upadków naszych pociech.

Bystre oczka lubią się kierować w stronę dziwnych otworów w ścianie, których w domu mamy pełno. Oczywiście mowa tu o gniazdkach, które niezabezpieczone stanowią zagrożenie dla życia maluszka. Na szczęście dostępne są zaślepki, które uchronią dzieci przed nieszczęśliwym wypadkiem. Aby wyciągnąć je z gniazdka, musimy użyć kluczyka, więc małe rączki na pewno nie dadzą sobie z nimi rady.

Na śliczne główki w całym domu czyhają ostre kanty stołów, szafek i innych mebli. Żeby uchronić nasze maleństwa przed niepotrzebnym (niestety często nieuniknionym) bólem możemy zastosować łatwe w użyciu zabezpieczenia. Dostępnych mamy kilka rodzajów: piankowe, sylikonowe, w formie zaokrąglonej lub kanciastej. Osłonki te mocujemy za pomocą taśmy dwustronnej.

Mamy też radę dla rodziców pociech, które uwielbiają robić „porządki” w naszych szafkach.:) - uniwersalne zabezpieczenia naklejane, (zamykane na rzep, haczyk lub zatrzask), które można zamontować na kancie szafy, a także na dwóch drzwiczkach od szafki. Unikniemy w ten sposób otwierania mebli przez nasze dzieci.

Laktator- najlepszy przyjaciel mamy!!!

W okresie ciąży, kiedy to zaczynamy kompletować wyprawkę dla ...

zobacz
Walka z przeziębieniem I jego pogromcy

Nadeszła złota jesień, a wraz z nią okres przeziębień. Jak ...

zobacz
Komu w drogę, temu... fotel!

O czym powinniśmy pamiętać przed narodzinami naszego ...

zobacz