Do podróży gotowi…. Start!

Lato to doskonała pora roku na wakacyjny odpoczynek. Niezależnie od kierunku wyprawy zawsze myślimy o tym, żeby zabrać wszystko co potrzebne dla naszego dziecka. O czym więc powinniśmy pamiętać? Przede wszystkim musimy odpowiednio zabezpieczyć nasze dziecko przed słońcem. Oczywiście kremy z filtrem to podstawa, ale na naszej liście znajdziecie również kilka gadżetów, które zdecydowanie ułatwią funkcjonowanie podczas podróży.

Pierwsza na naszej liście będzie parasolka do wózka- świetnie sprawdzi się w przypadku gdy budka od naszego wózka niewystarczająco chroni oczy maluszka. Jest to jedno z najpopularniejszych zabezpieczeń przed słońcem. Niektóre parasolki są indywidualnie dopasowane do typu wózka. Warto sprawdzić czy Twój model ma taką opcję, ponieważ daje nam to gwarancję, że taka parasolka lepiej dopasuje się do jego ramy. Jeśli Twój wózek nie posiada indywidualnie dopasowanej parasolki, mamy na to radę! :) Są w sprzedaży parasolki „uniwersalne”. Dostępne są w wielu wzorach i kolorach, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Mają regulację kąta nachylenia tak aby w danym momencie zabezpieczyć odpowiednio przed słońcem oraz mocowania, dlatego możemy dopasować je do każdej ramy wózka.

Drugą opcją jest blenda słoneczna. Różni się mocowaniem, ponieważ przypinamy ją do budki wózka. Jest to swego rodzaju przedłużenie budki. Pamiętajmy aby nigdy szczelnie nie zakrywać dziecka w wózku pieluszką tetrową bądź kocykiem, ponieważ zmniejsza to dopływ powietrza, a w konsekwencji może doprowadzić nawet do śmierci dziecka! Podczas podróży samochodem, niezawodne będą zasłonki lub roletki na szyby. Są mocowane na haczykach lub przyssawkach. Zaletą rolet jest to, że w każdej chwili możemy ją zwinąć jeśli nie będą nam w danym momencie potrzebne. Z kolei zasłonki mocujemy na przyssawkach, wykonane są z drobnej siateczki, występują w różnych bajkowych wzorach.

Na naszej liście musi się znaleźć również moskitiera na owady. Jeśli nie ma jej w wyposażeniu Twojego wózka, to możesz dokupić uniwersalną. Gwarantuje doskonały przepływ powietrza i jednocześnie zapewnia ochronę przed owadami. Na rynku dostępne są również moskitiery na łóżeczka turystyczne, które również w nocy zabezpieczą dziecko przed niechcianymi owadami.

Pogoda w lecie czasami bywa różna i możemy natrafić na niespodziewany deszcz..Dlatego powinniśmy mieć ze sobą również folię przeciwdeszczową. Jest to podstawowe wyposażenie do wózka. W ofercie dostępne są folie na wózek spacerowy, gondolę, a także na fotelik samochodowy od 0 do 13 kg.

Życzymy udanych wakacyjnych podróży! :)

Poduszka dla ciężarnych MUST HAVE – kobiet w ciąży i matek karmiących.

Ciąża to niemałe wyzwanie dla organizmu kobiety. Poza ...

zobacz
AAAA KOTKI DWA

Nie ma to jak u mamy, na rękach, być utulonym do snu. Jednak ...

zobacz
Sposoby na bolące brodawki w czasie karmienia piersią

Matki karmiące piersią często borykają się z problemem ...

zobacz