Laktator- najlepszy przyjaciel mamy!!!

Laktator- najlepszy przyjaciel mamy!.

W okresie ciąży, kiedy to zaczynamy kompletować wyprawkę dla naszego maluszka, często nie zastanawiamy się w pierwszej kolejności nad wyborem odpowiedniego laktatora lub nawet nie bierzmy pod uwagę jego zakupu, ponieważ skupiamy się na doborze odpowiednich akcesoriów i sprzętów dla dziecka. Potrzeby każdej matki i dziecka są inne i mogą zmieniać się w całym okresie karmienia, dlatego zachęcamy jednak, aby rozeznać się wcześniej w ofercie laktatorów, ponieważ może okazać się on przydatny niedługo po porodzie. Dopiero wtedy jesteśmy w stanie ocenić jaki rodzaj laktatora będzie nam potrzebny i musimy wówczas podjąć szybką i właściwą decyzję.

Do czego jest mi potrzebny laktator?

Laktator sprawdza się doskonale przy pierwszym napływie pokarmu. Gdy kobieta karmi piersią, może odciągnąć sobie nadmiar pokarmu, który może przechować w lodówce lub zamrozić i wykorzystać w późniejszym czasie. Od dawna wiadome jest, że naturalny pokarm mamy ma najwięcej wartości odżywczych i przeciwciał, co wpływa doskonale na odporność maluszka. W przypadku cesarskiego cięcia zdarza się, że laktacja nie występuje zaraz po porodzie, dlatego warto ją pobudzić przy pomocy laktatora. Odciąganie mleka pomaga nam przedłużyć okres laktacji. Dłuższe karmienie piersią nie tylko wpływa dobrze na rozwój maluszka, ale i też pozwala nam zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy, ponieważ nie musimy niepotrzebnie wydawać na kosztowne mleko modyfikowane.

Laktator ręczny czy elektryczny?

Laktatory ręczne jak i elektryczne posiadają wady i zalety. Laktatory ręczne są zdecydowanie tańszym rozwiązaniem niż laktator elektryczny, a także pracują bardzo cicho. Jednak praktyczne są jedynie w momencie karmienia sporadycznego. Odciąganie ręczne zajmuje więcej czasu, jest bardzo pracochłonne i męczące, szczególnie dla mamy, która wkłada wiele wysiłku w opiekę nad dzieckiem. Zakup laktatora elektrycznego jest bardziej obciążający, ale ma on znacznie więcej korzyści. Odciąganie za jego pomocą jest łatwe, wygodne, a także pochłania znacznie mniej czasu. Dlatego idealnie sprawdzi się w momencie częstego odciągania mleka. Laktatory elektryczne charakteryzują się technologią 2-Phase Expression, która naśladuje naturalny rytm ssania dziecka i jest to najbardziej skuteczna metoda odciągania. Dziecko początkowo wykonuje szybkie ruchy ssące, aby wywołać odruch wypływu pokarmu. Kiedy pokarm już wypłynie, niemowlę zasysa go mocno i powoli, aby pobrać jak najwięcej mleka. Metodę 2-Phase Expression opracowała firma „Medela”, aby naśladować ten rytm dziecka i stworzyć skuteczną, naturalną metodę odciągania.

Bezpieczny świat małych odkrywców..

O czym powinniśmy pamiętać kiedy nasze dziecko zaczyna ...

zobacz
Zadbaj o bezpieczeństwo dziecka w podróży

Podróż samochodem z dzieckiem jest nieunikniona i prędzej ...

zobacz
Do podróży gotowi…. Start!

Lato to doskonała pora roku na wakacyjny odpoczynek. ...

zobacz