Poduszka dla ciężarnych MUST HAVE – kobiet w ciąży i matek karmiących.

Ciąża to niemałe wyzwanie dla organizmu kobiety. Poza radością, która towarzyszy obserwowaniu rozwijającego się w jej ciele dziecka, występują nieprzyjemne dolegliwości, które mogą utrudniać normalne funkcjonowanie. Do bardziej doskwierających bolączek należą problemy ze spaniem, komfortowym ułożeniem się w taki sposób, by nie odczuwać dyskomfortu oraz bólu. Aby załagodzić przyszłym mamom te dolegliwości wymyślono poduszki, które pomogą wyeliminować lub zmniejszyć niewygodę. Praktycznie niczym nie przypominają zwykłych poduszek do spania- różnią się kształtem, wielkością i wypełnieniem. Jedyną wspólną cechą jest to, że służą do wygodnego wypoczywania lub spania. Poduszki dla kobiet w ciąży maja podłużny kształt i są bardzo długie, nawet do 180 cm. Występują w kilku rodzajach i w zależności od tego przyjmują różne kształty: zbliżone do litery C, litery J, litery U. Wypełnienie jest plastyczne, przez co dopasowuje się do ciała oraz przyjmowanej pozycji. W większości poduszek wypełnienie jest antyalergiczne, możliwe do prania. By poduszka była praktyczna, składa się z poszewki, którą można bez problemu zdjąć do wymiany lub prania. Poduszki dla ciężarnych wpływają kojąco na samopoczucie, ale także na zdrowie kobiety.

Gwarantuje utrzymanie najzdrowszej pozycji snu oraz stanowi podparcie odcinka szyjnego przyszłej mamy. Dzięki kształtowi można położyć na niej nogę, przez co unieść miednicę. W tej pozycji kręgosłup układa się w jednej linii, a więc nie jest tak mocno obciążony i przy wstawaniu z łóżka nie powinien dawać bolesnych oznak.

Z zalet poduszek dla ciężarnych kobiet stworzy się spora lista: zapobiegają bólom pleców i karku podczas ciąży, zmniejszają bóle nóg, ułatwiają przybranie wygodnej pozycji, odciążają plecy ciężarnej, umożliwiają zmniejszenie obrzęku nóg, podtrzymują brzuch dając mu oparcie, umożliwiają lepsze ukrwienie, zmniejszają ból ramion, likwidują problem ze snem. Czy poduszki dla ciężarnych przydadzą nam się tylko w okresie ciąży? Nic bardziej mylnego. Przyjście na świat dziecka nie oznacza końca ich użytkowania, a daje im inne zastosowania. Mogą być bardzo przydatne jako poduszka rehabilitacyjna, pomogą przy karmieniu niemowlaka, można ułożyć je w formie kokonu lub separatora gdy śpimy z dzieckiem w łóżku.

Poduszka może posłużyć nam dłuższy czas, dlatego warto zwrócić uwagę na jej jakość. Ważne jest wypełnienie, zazwyczaj jest to włókno silikonowe lub kuleczki styropianowe. Te drugie przemieszczają się co umożliwia nam przystosowanie poduszki do naszych potrzeb. Równie ważna jest poszewka może być to bawełna, jersey lub bambus. Najlepiej by był w 100% naturalny i pochłaniający wilgoć. Kształt i wielkość poduszki dobieramy do swoich potrzeb. Kształt litery C jest najpopularniejszy, zalecany dla ciężarnych do 165 cm wzrostu. Dla kobiet wysokich zalecany jest kształt cyfry 7. Nie oplata on mocno ciała i jest bardzo uniwersalny. Powyższe kształty świetnie sprawdzą się również przy karmieniu dziecka w początkowych tygodniach. Jako podparcie dla dziecka, łokci oraz pleców kobiety. Rozszerzoną wersją siódemki jest poduszka w kształcie litery U. Chwalą je kobiety, które często zmieniają stronę na której śpią- nie trzeba za każdym razem przekładać i od nowa układać poduszki. Poduszki te staną się najlepszym przyjacielem ciężarnej kobiety.

Komu w drogę, temu... fotel!

O czym powinniśmy pamiętać przed narodzinami naszego maleństwa? - o wyborze odpowiedniego fotelika samochodowego.

zobacz
Centrum Niemowlęce Mieszko

Zapraszamy

zobacz
Poduszka dla ciężarnych MUST HAVE – kobiet w ciąży i matek karmiących.

Ciąża to niemałe wyzwanie dla organizmu kobiety. Poza radością, która towarzyszy obserwowaniu rozwijającego się w jej ciele dziecka, występują nieprzyjemne dolegliwości, które mogą utrudniać normalne funkcjonowanie.

zobacz