Rodzaje wózków dziecięcych i ich przeznaczenie

Rodzaje wózków dziecięcych i ich przeznaczenie

Wózek dziecięcy to urządzenie służące do transportu dzieci, używane od XIX wieku. Rynek dostosowuje się do oczekiwań klienta, a więc z biegiem czasu otrzymujemy coraz to nowsze rozwiązania mające na celu pomoc rodzicom. Główne założenia większości produktów w tym segmencie to minimalistyczna konstrukcja, wysoki poziom bezpieczeństwa oraz praktyczne zastosowanie zależne od sytuacji – dlatego dzisiejsze wózki dzielimy na kilka rodzajów. Różnią się one funkcjonalnością. Warto zaznaczyć, że możemy wybierać spośród wielu producentów. Wózek dziecięcy może przybierać różne wariacje wyglądu oraz parametry techniczne. Pomysł rodzi produkt. Istnieje nawet wózek pozwalający rodzicowi aktywnie spędzić czas podczas spaceru z małym dzieckiem – np. jeżdżąc na rolkach. Kiedyś było to coś nowego, dziś już standard wpisany w kanony rodzicielstwa. Połączenie przyjemnego z ...przyjemnym!

Wózki głębokie

Podstawowy wózek służący do przewożenia dzieci w pozycji leżącej. Jak więc łatwo można wywnioskować, używany jest szczególnie przy transporcie niemowląt. Duża, przeważnie odczepiania gondola umocowana na stabilnie usadzonym czterokołowym podwoziu, zapewnia bezpieczeństwo, a budka umieszczona pod gondolą, skutecznie chroni przed niesprzyjającymi warunkami pogodowymi, zwłaszcza przed deszczem. Gdy potrzebujemy miejsca, w którym schowamy wszystkie niezbędne akcesoria dla niemowlęcia, z pomocą przychodzi bagażnik lub kieszeń. Do dyspozycji jest również spory zapas miejsca pod gondolą.

Wózki spacerowe

Spacerówka” - tak potocznie nazywany jest ten rodzaj wózka. Zazwyczaj czterokołowe urządzenie, służące maluchom, które znajdują się co najmniej w drugiej połowie wieku niemowlęcego. Wózek spacerowy pozwala dziecku na wygodne umiejscowienie się w pozycji siedzącej. Z przodu jest otwarty i pozwala dziecku na interakcję z otaczającym światem, a bezpieczeństwo zapewniają pasy chroniące oraz rama. Budowa jest skonstruowana tak, aby dać dziecku możliwość pierwszych doznań związanych ze światem zewnętrznym, a przy tym odpowiednio je zabezpieczyć i zminimalizować ryzyko wypadnięcia. Dodatkowym atutem jest szybka możliwość zmiany układu z siedzącego na leżący. Wózek spacerowy to rozwiązanie idealnie dla dziecka w wieku od 6 miesięcy do 3 lat. Najpopularniejsze wybory rodziców w tym momencie to z pewnością wózek spacerowy Cybex czy wózek spacerowy Valco Baby.

Wózki biegowe

Wózek przeznaczony dla rodziców niewyobrażających sobie życia bez sportu. Wbrew obiegowej nazwie, wózki biegowe bardziej pasują do jazdy na rolkach. Chcąc zakupić wózek biegowy spełniający kryteria pozwalające na bezpieczne bieganie podczas spaceru z dzieckiem, produkt musi posiadać odpowiedni certyfikat. Wraz ze specjalnym przeznaczeniem, zmienia się budowa. Jest to konstrukcja o solidnej, trzykołowej podstawie. Prezentuje się arcyciekawie i z daleka widać „sportowe zacięcie”.

Wózki wielofunkcyjne

Najpopularniejsza odmiana wózka wybierana przez rodziców. Wygoda połączona z uniwersalnością przeznaczenia tego urządzenia przemawia do większości. Użytkownik wózka wielofunkcyjnego może w dowolnym momencie zmienić jego funkcjonalność, zależnie od sytuacji. Jest to wózek spacerowy i wózek głęboki w jednym, zmieniający swoje przeznaczenie w zależności od ustawienia konstrukcji. Główną część dopasowujemy do wieku dziecka oraz sytuacji. Przymocowujemy do ramy siedzenie, fotelik samochodowy, gdy chcemy korzystać ze „spacerówki”, a gondolę, gdy chcemy przekształcić urządzenie na wózek głęboki.

Poduszka dla ciężarnych MUST HAVE – kobiet w ciąży i matek karmiących.

Ciąża to niemałe wyzwanie dla organizmu kobiety. Poza ...

zobacz
AAAA KOTKI DWA

Nie ma to jak u mamy, na rękach, być utulonym do snu. Jednak ...

zobacz
Rodzaje wózków dziecięcych i ich przeznaczenie

Wózek dziecięcy to urządzenie służące do transportu dzieci, ...

zobacz