Walka z przeziębieniem I jego pogromcy

Niejednokrotnie choroba maluszka nas zaskakuje. Mamy dla Was kilka produktów, które ułatwią Wam walkę z przeziębieniem.

Jako pierwsze pod lupę weźmiemy inhalatory i termometry.

Czasy kiedy można było je kupić tylko w aptekach i sklepach medycznych minęły, a ich ceny są teraz bardziej przystępne. Dzięki temu każdy może sobie pozwolić na ich zakup.

Inhalator - przydatny czy nie?

Myślę, że większość z Was stwierdzi, że nawet bardzo. Po pierwsze: podanie leku w wziewnej formie zdecydowanie skuteczniej działa oraz nie niszczy żołądka.

Aktualnie większość lekarzy niezależnie od rodzaju infekcji/przeziębienia przepisuje leki, które w połączeniu z solą fizjologiczną są podawane za pomocą inhalatora. Nie mówiąc już o chorobach typu zapalenie oskrzeli, płuc czy duszności astmatyczne. Reasumując - same plusy.

Termometry- tu często zastanawiamy się jaki wybrać. Na pewno kupując termometr dla niemowlaka musimy pamiętać, że najłatwiej zmierzyć temperaturę gdy maluch śpi.

Idąc na przeciw oczekiwaniom klientów producenci proponują szeroki wybór termometrów elektronicznych:

* douszne- Pomiar temperatury odbywa się w uchu

* czołowe - pomiar temperatury odbywa się przez dotkniecie i przytrzymanie termometru na skroni

* douszno-czołowe - 2w1 pomiar możemy wykonać zarówno n a skroni jak i w uchu.

* bezdotykowe - pomiar temperatury odbywa się poprzez nakierowania czujnika na skroń, bez konieczności dotykania

Termometry elektroniczne są najbardziej przydatnym produktem, ponieważ poza tym, że łatwiej i szybciej dokonujemy pomiaru, są one bardzo dokładne i może ich używać cała rodzina. Ponad to wiele termometrów posiada dodatkowo funkcję pomiaru temperatury nie tylko ciała, ale i obiektu (mleka, pokarmu, wody w wanience). Należy jednak pamiętać, że termometry elektroniczne przede wszystkim bezdotykowe są bardzo czułe i w każdym obszarze ciała temperatura jest różna. Dlatego przed pomiarem należy dokładnie przeczytać instrukcję.

Kolejnymi produktami, które pomogą nam przy katarze są aspiratory: elektryczne, do odkurzacza lub do odciągana ustami.

Wszystkie te produkty są skuteczne, ale różnią się. Musimy więc dostosować je do potrzeby w danej sytuacji:

* aspirator do odciągania kataru ustami to podstawowy produkt przy wyprawce dla niemowlaka. Niektórych odrzuca ... niepotrzebnie, ponieważ wydzielina nie ma szans przedostać się do ust.

* Aspiratory połączane do odkurzacza lepiej sprawdzą się przy ostrym katarze. Szybciej i skuteczniej usuną całą wydzielinę zalegającą w nosku.

Jeżeli nie możemy przekonać się do aspiratora ustnego i nie mamy możliwości użyć odkurzacza - wtedy z pomocą przychodzi nam aspirator elektryczny ( na baterie). Można go użyć w każdym miejscu.

Ostatnim produktem o którym chciałabym napisać, są nawilżacze powietrza.

Są to produkty, które pomogą nam zapobiec przeziębieniu lub zatkaniu nosa. Może być to spowodowane suchym powietrzem szczególnie w okresie grzewczym/zimowym.

Nawilżacze które możemy dostać na rynku są bardzo wydajne, ciche o rożnym wyglądzie przyjaznym dla dziecka (np. o wyglądzie zwierzaków z funkcją lampki). W przypadku niektórych możemy stosować olejki eteryczne/zapachowe, które ułatwią oddychanie. Występują również nawilżacze posiadające dodatkowe filtry z jonami srebra, które oczyszczają powietrze i niwelują nieprzyjemne zapachy.

Komu w drogę, temu... fotel!

O czym powinniśmy pamiętać przed narodzinami naszego maleństwa? - o wyborze odpowiedniego fotelika samochodowego.

zobacz
Karmienie piersią czy butelką?

Zanim maluszek przyjdzie na świat, każda mama zadaje sobie te same pytania: czy dziecko będzie chciało jeść z piersi i czy karmienie butelką samo w sobie jest złym wyborem? W tym wpisie postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości i odpowiedzieć na powyższe pytania. Dodatkowo podpowiemy ile jest sposobów karmienia maluszka, co znajduje się w mleku matki oraz jak dobrze karmić dziecko butelką.

zobacz
Walka z przeziębieniem I jego pogromcy

Nadeszła złota jesień, a wraz z nią okres przeziębień. Jak sobie poradzić z katarkiem i innymi objawami ? Podpowiemy Wam kilka sposobów.

zobacz