Zadbaj o bezpieczeństwo dziecka w podróży

Zadbaj o bezpieczeństwo swojego dziecka podczas jazdy samochodem – zadbaj o dobry fotelik samochodowy

Podróż samochodem z dzieckiem jest nieunikniona i prędzej czy później będziemy musieli posadzić swojego malucha w aucie. Konkretniej w foteliku samochodowym, który jest wymagany według polskiego prawa do przewozu dzieci poniżej 150 cm wzrostu. Co więcej, wszystkie foteliki muszą posiadać europejskie certyfikaty bezpieczeństwa. Fotelik samochodowy to absolutny niezbędnik w przypadku podróży z dzieckiem, ale należy też pamiętać o jednej zmiennej – każde dziecko w samochodzie zachowuje się inaczej, a odpowiedni fotelik i przede wszystkim jego konfiguracja zdecydowanie może pomóc w utrzymaniu harmonii podczas jazdy. Jak to działa? Jaki wybrać?

Jak to działa? Fotelik samochodowy w pigułce

Fotelik jest dostępny do konfiguracji w trzech sposobach; przodem, tyłem i bokiem do kierunku jazdy. Niemniej jednak, według zaleceń Amerykańskiej Akademii Pediatrów, najlepszym sposobem na ustawienie fotelika, to ustawienie go tyłem do kierunku jazdy, co najmniej do osiągnięcia drugiego roku życia przez dziecko. Dzięki solidnemu umocnieniu ciała dziecka z konstrukcją samochodu fotelik gwarantuje zminimalizowanie przyspieszenia, jakie powoduje zderzenie z samochodem lub innym obiektem. W skrócie – fotelik przytrzymuje ciało dziecka podczas kolizji. Z pomocą w konfiguracji przychodzi isofix. To system mocujący foteliki na siedzeniach i zapewniający pewniejsze mocowanie oraz stabilizację. Nie ma więc w tym nic dziwnego, że fotelik isofix to jedna z najpopularniejszych fraz wyszukiwania w branży akcesorii dla dzieci. Montaż nie zajmuje wiele czasu, a bezpieczeństwo zwiększa się kilkukrotnie, dzięki czemu isofix ma pewną pozycję na rynku.

Jaki fotelik wybrać?

Według europejskiej klasyfikacji standardów wyróżniamy foteliki ze względu na grupy wagowe;

  • 0-10 kg
  • 0-13 kg
  • 9-18 kg
  • 15-25 kg
  • 22-36 kg

Często w sklepach z akcesoriami dla dzieci możemy znaleźć jeszcze takie grupy wagowe jak; fotelik 0-18, 9-25, 9-36.

Tak więc dostosowanie fotelika pod względem rozmiaru nie będzie problemem. Co z wyborem marki? Która jest najlepsza i oferuje najlepszą jakość w najniższej cenie? To główne czynniki, którymi kieruje się potencjalny klient, ale jednogłośna decyzja na ten temat jest niemożliwa i decyzję należy podjąć indywidualnie po prześledzeniu rynku. Wyróżniamy natomiast kilku popularnych producentów, takich jak; Maxi Cosi czy Cybex. To z pewnością przodujące firmy produkujące foteliki samochodowe. Warto również zwrócić uwagę na fotelik Avionaut Pixel – według zapewnień firmy jest to najlżejszy fotelik na rynku. Porównanie produktów oraz zapoznanie się z opinią klientów jest najlepszym rozwiązaniem. Istnieje duża szansa, że to, co podoba się większości, także spodoba się Tobie!

Porady Mam na udaną adptację w żłobku

Niejedna młoda mama martwi się pierwszymi dniami swojej pociechy w żłobku i przeżywa wraz z maluchem chwile rozstania. Zanim dziecko przyzwyczai się do nowego miejsca i polubi żłobek mija trochę czasu i dobrze jest się odpowiednio przygotować do tego procesu.

zobacz
Zadbaj o bezpieczeństwo dziecka w podróży

Podróż samochodem z dzieckiem jest nieunikniona i prędzej czy później będziemy musieli posadzić swojego malucha w aucie. Fotelik samochodowy to absolutny niezbędnik w przypadku podróży z dzieckiem, ale należy też pamiętać o jednej zmiennej – każde dziecko w samochodzie zachowuje się inaczej, a odpowiedni fotelik i przede wszystkim jego konfiguracja zdecydowanie może pomóc w utrzymaniu harmonii podczas jazdy. Jak to działa? Jaki wybrać?

zobacz
Stary niedźwiedź mocno śpi.. Czyli jak dobrze dobrać materacyk.

Obecnie dostępnych jest wiele rodzajów materacy. Ale jaki będzie najlepszy dla spokojnego snu maluszka? Gruby? Twardy? Miękki? Z kokosem lub gryką? A może ten najdroższy? Spróbujemy pokrótce przybliżyć Wam, czym różnią się materace dostępne na rynku i na co zwrócić uwagę

zobacz