530 850 580
do kasy suma: 0,00 zł
Producenci
Produkt dnia
Szumiś Miś 5w1 z lampką
Szumiś Miś 5w1 z lampką

249,00 zł

szt.
Butelka LOVI Mamafeel 150ml 0m+
Butelka LOVI Mamafeel 150ml 0m+

61,90 zł

Bbox Kubek 360 Emerald Forest
Bbox Kubek 360 Emerald Forest

48,40 zł

Cena regularna: 55,00 zł

Najniższa cena: 55,00 zł
szt.
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost

Foteliki 9-18 kg

Foteliki samochodowe dla dzieci 9-18kg


Gdy mały pasażer będzie ważył minimum 9kg, a jego główka zacznie wystawać ponad obrys pierwszego fotelika, to znak że trzeba się zaopatrzyć w większy fotelik. Fotele te są przeznaczone dla dzieci w wieku od około 9 miesięcy do 4 lat i są klasyfikowane jako fotele grupy I. Zapewniają one ochronę przed wypadkami oraz zapewnia wygodne i bezpieczne miejsce do siedzenia dla dziecka podczas podróży. Foteliki te posiadają funkcję regulacji kąta pochylenia siedziska. Ta funkcja umożliwia dostosowanie fotelika do potrzeb dziecka, szczególnie gdy dziecko jest jeszcze małe i potrzebuje dodatkowego podparcia w trakcie jazdy. Wiele z tych foteli posiada także boczną ochronę, która zapewnia dodatkową ochronę w razie bocznego uderzenia.

Foteliki z tej grupy możemy montować przodem lub tyłem do kierunku jazdy. Eksperci zalecają montowanie fotela samochodowego tyłem do kierunku jazdy ma to na celu zwiększenie bezpieczeństwa dziecka podczas wypadku lub nagłego hamowania. Głównym powodem jest to, że kręgosłup dziecka jest jeszcze słabo rozwinięty i nie jest w stanie wytrzymać dużych sił działających na niego podczas wypadku. Montowanie fotela tyłem do kierunku jazdy pozwala na rozłożenie sił działających na ciało dziecka, dzięki czemu zmniejsza się ryzyko urazu kręgosłupa i głowy. Ponadto, montowanie fotela tyłem do kierunku jazdy chroni również dziecko podczas kolizji bocznej. W przypadku zderzenia samochodu z boku, fotel z dzieckiem jest obracany w kierunku drzwi, co zapewnia dodatkową ochronę głowy, klatki piersiowej i brzucha dziecka. Warto również zauważyć, że wiele krajów, w tym np. Szwecja, Finlandia i Norwegia, zaleca montowanie fotela samochodowego tyłem do kierunku jazdy do 4. roku życia dziecka ze względu na większe bezpieczeństwo.

Dlatego, jeśli to możliwe, zaleca się montowanie fotela samochodowego tyłem do kierunku jazdy tak długo, jak tylko jest to możliwe, zgodnie z instrukcjami producenta. Foteliki z tej grupy możemy montować za pomocą 3 punktowego pasa samochodowego lub zaczepów isofix z noga stabilizującą. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium